وقتی برای ف.ه زندان خالی وجود ندارد!

حتما شنیده اید که وکیل خانم ف.ه.ر.ب علت اجرا نشدن حکم این بانو را نبودن جای خالی در زندان دانسته اند! این خانم هم در اعتراض به این نبودن جا، به مقصد کشور دوست و برادر انگلستان پرواز کرده تا مراتب اعتراض خود را به گوش همگان از جمله برادر مهربانش م.ه.ر.ب برساند. در این زمینه چند نکته گفتنی است:

منبع:رجا نیوز

حالا فرض کنیم وکیل محترم طنز نگفته باشند. واقعا برای حل این مشکل چه باید کرد؟ اولا باید گفت که بخشی از این مشکل تقصیر همین خانواده است و نباید اینطور طلبکارانه از بقیه زندانیان محترم تقاضای جا کنند. مرور تاریخ نشان می دهد که بخشی از این فضای کم زندانها را همین دوستان و فامیل پر کرده اند. مگر همین فامیل محترمشان نبودند که به یکسال " زندان" محکوم شده بودند؟!

من می گویم حالا که نه زندانها جا دارد و نه امکان تخصیص یک زندان اختصاصی وجود دارد، افراد این خانواده لطف کنند و به صورت نوبتی زندان بروند. بخدا ما همین را هم قبول داریم. یک روز ف.ه برود زندان. فردا او بیاید م.ه برود. اینطور جای کسی هم تنگ نمی شود. تازه ما هم چشممان به جمال بدون ریش حاج سعید قاسمی روشن می شود و صورت بدون محاسنش را می بینیم.(خدا وکیلی من به جای برخی آقایان بودم بخاطر اینکه حاج سعید ریشهایش را بتراشد هم که شده یک روز زندان می رفتم؛ یک شب که هزار شب نمی شود!)

راههای تشویقی هم برای اینکه این خانواده به زندان رفتن تمایل پیدا کنند وجود دارد. مثلا برای اینکه ف.ه برود زندان می توان از دم در خانه شان یک سری ساندویچ تند فلفلی چید تا داخل سلول. یا برای زندان رفتن م.ه می توان گفت که پسر بابا! یه سری پول کثیف تو زندان هست که شستنشون دست خودت رو می بوسه!

من می گویم اصلا بی خیال اینکارها. بیایید یک زندان بزرگ درست کنید و همه مردم ایران را بریزید توش تا این هفتاد میلیون فلان فلان شده بفهمند دنیا دست کیست و اینطور پررو پررو انتظار اجرای عدالت را نداشته باشند. نفهم ها تا حالا یک ذوزنقه را هم ازنزدیک نده اند وگرنه می فهمیدند استوانه یعنی چه؟!

/ 0 نظر / 11 بازدید